נטע עמיר,

 

לאחר לימודי עיצוב אופנה בשנקר ותקופה קצרה של עבודה עבור חברות מסחריות  חשתי צורך, וגעגוע לעיסוק בעבודת יד ולמלאכות טקסטיל בהן עסקתי מגיל צעיר, כך התחלתי לעצב דמויות בד ואובייקטים טקסטיליים.  תחילה הבובות נמכרו לאספנים דרך האינטרנט.

 העיסוק בעיצוב דמויות בד התרחב לתחומים נוספים- אנשים שראו את ה"סטיילינג" שיצרתי לבובות ביקשו אביזרים שיתאימו למידות של בני אדם וכך יצרתי קולקציה קטנה של נעליים ותיקים בהשראת הדמויות.

במקביל הדמויות שולבו גם במייצבים שהצגתי בתערוכות אמנות, ועם הזמן העיסוק האמנותי הפך למרכזי יותר בעשייה שלי.  

העניין שלי במלאכות ככלי אומנותי כמו ציור או פיסול הלך וגבר, ועניין אותי לחקור את תהליכי העבודה המסורתיים ולבדוק כיצד שילוב של תפרים או לולאות יוצר דמות אנושית, ואיך התהליך האיטי בו הדמויות נוצרות נותן להן תכונות אופי ואישיות.

תהליך היצירה האיטי הזה מקביל מבחנתי לכתיבה של סיפור, ואחת השאיפות שלי בעבודה היא ליצור דרך חדשה של סיפור סיפורים טקסטיליים.

בשנים האחרונות הצגתי במספר תערוכות בארה"ב, הולנד בלגיה וישראל, העבודות זכו במספר פרסים פרסמו בספרים ומגזינים מקומיים ובינלאומיים.

בנוסף לעבודתי  האמנותית אני מעבירה סדנאות לקהלים שונים של ילדים ומבוגרים בהן אני מלמדת את השילוב בין מלאכות יד המסורתיות לעיצוב ואמנות עכשוויים.

בסדנאות שלי  ללימוד של מלאכות יד מסורתיות הדגש הוא בפיתוח של אמירה אישית, ושימושבמלאכות שמתקשר לחיי היום יום, אם זה בעשייה אומנותית או שימושית.